Kilka kilogramów za dużo

Kilka kilogramów za dużo

Problem ze zrzuceniem kilku zbędnych kilogramów to temat bardzo na czasie!

Pewnie zastanawiasz się czemu innym się udaje, a Ty wciąż tkwisz w błędnym kole. Kilogram w dół, kilogram w górę, dwa kilogramy w dół, dwa kilogramy w górę i… tak w kółko i w kółko. W takim razie coś tu jest nie tak. Gdzie jest problem? Może dziś uda się rozjaśnić sytuacje.

Czas bywa największym przeciwnikiem i demotywatorem. Może wyda Ci się dziwne to stwierdzenie. Ale spójrzmy na założenie, że zdrowa utrata wagi to ok. 4 kilogramów miesięcznie. Tak więc maksymalnie 1 kilogram tygodniowo. Dla wielu z nas jest to wynik niesatysfakcjonujący, ponieważ „skoro już postanowiłam coś zmienić, wprowadziłam kilka zdrowych nawyków to oczekuję spektakularnych efektów”. Miło byłoby, gdyby kilka lat nabierania ciałka, można było zlikwidować w dwa tygodnie. Ale niestety, życie bywa brutalne. Drastyczne odchudzanie nie przysporzy zbyt wielu pozytywnych efektów. Wręcz przeciwnie, może być to niezdrowe dla Twojego organizmy i ciała. Tu pierwszy moment na refleksje.
Uzbroić się w trochę cierpliwości i silnej woli, czy dalej tkwić w błędnym kole?

Samo liczenie kalorii to nie jest klucz do sukcesu. Łatwo pokazać to na przykładzie jednodniowego jadłospisu osoby zwracającej uwagę tylko na cyferki. I tak np. chcąc zamknąć się w 2000 kcal dziennie Przemek spożywał na śniadanie pączka popitego kawą z 2 łyżkami cukru, na drugie śniadanie batonika i energetyka, na obiad kebab (bo brakowało czasu na przygotowanie posiłku), a na kolację dwie kanapki z szynką i pomidorem. I tak pewnie cyferki może i by się zgadzały, ale wartości odżywczych to zbyt wielu w tym jadłospisie, by się nie znalazło. Tu kolejna refleksja. Nie samymi kaloriami człowiek żyje!
Należy zwrócić uwagę, aby dieta dostarczała pełnowartościowe białko, dobre tłuszcze, węglowodany o niskim indeksie glikemicznym i składniki odżywcze.

Warto też zwrócić uwagę na aktywność fizyczną. Jest to bardzo ważny aspekt, jeżeli zależy Ci na zdrowej utracie kilogramów. Bez ćwiczeń, spacerów, jazdy na rowerze czy jakiejkolwiek aktywności będziesz tracić nie tylko tkankę tłuszczową, ale także mięśnie, a co za tym idzie zwolni też metabolizm.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry

DIETETYKA DZIECIĘCA

Jest to rodzaj schorzenia zapalnego, niezakaźnego o przewlekłym i nawrotowym charakterze, który związany jest z nadwrażliwością miejscową na pewne substancje, pokarmy, bakterie, grzyby i inne. Najczęściej jest ona uwarunkowana genetycznie.

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

DIETETYKA DZIECIĘCA

Warto wiedzieć, że nie są to tylko problemy natury estetycznej – jest to znacznie bardziej złożony problem, który może doprowadzić niestety nawet do śmierci. 

(NIE)Jedz do syta

(NIE)Jedz do syta

DIETETYKA DZIECIĘCA

Dobrze byłoby zakończyć posiłek z lekkim uczyciem sytości, nie doprowadzając do sytuacji, gdy zjedliśmy za dużo.

Miód to cud

Miód to cud

DIETETYKA DZIECIĘCA

Produkt, po który wielu z nas lubi sięgać, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe, ale poza tym ważne są również jego wartości odżywcze i pielęgnacyjne.