Kołatanie serca

Kołatanie serca

Dowiedz się czemu ma miejsce

Serce można określić mianem – pracoholika. Pracuje przez cały czas, nie ma znaczenia czy to dzień czy to noc, ponieważ jest to najważniejszy element w układzie krążenia.

Uczucie wyczuwalnego, zmiennego rytmu bicia serca jest bardzo subiektywne. Niekiedy to tylko mały epizod, jednak może się coraz częściej powtarzać.

Do kołatania serca dochodzi przede wszystkim z powodu zaburzenia powstawania bodźca w węźle zatokowo-przedsionkowym serca, a dokładniej impulsu elektrycznego, który wywołuje skurcz mięśnia sercowego lub niewłaściwego jego przewodzenia w układzie bodźcotwórczo-przewodzącym serca.

Najpopularniejszymi przyczynami, które wywołują taki objaw są m.in.:

- choroby serca, związane z zaburzeniami jego rytmu bądź przewodzenia impulsów elektrycznych oraz choroby organiczne mięśnia sercowego (migotanie przedsionków, częstoskurcz komorowy, niewydolność serca, zapalenie osierdzia itd.),

- zaburzenia psychiczne (napady lęku, paniki, nerwica czy depresja i zaburzenia hipochondryczne),

- stosowanie używek (alkohol, nikotyna, kofeina i substancje psychostymulujące, np. kokaina czy amfetamina),

- zaburzenia hormonalne i metaboliczne,

- ciąża,

- niedokrwistość.

Każdy może mieć trochę inne objawy. Jedni będą mieli pojedynczy, inni kilka naraz. Do podstawowych objawów kołatania serca należą:

- wysoki i przyspieszony puls,

- przyspieszony oddech,

- ból w klatce piersiowej,

- bóle głowy,

- zawroty głowy,

- niekiedy uderzenia gorąca i duszność,

- nienaturalnie blada skóra.

-------------------

Osteopatycznie

Serce ma pokój zwanym osierdziem, ma dom zwany klatką piersiową. Jeśli dom i pokój wywierają zwiększoną presje na serce - wtedy musi mieć to wpływ na jego prace.

Serce ma okablowanie autonomiczne - niezależne od naszej woli - jedne mieszczà się w okolicy szyi a drugie wzdłuż kręgosłupa. Jedne pobudzają drugie tonizują. Jeśli wokół tych struktur będą konflikty mięśniowo powięziowe - może dojść do zaburzenia funkcji okablowania Serca

Jeśli wykluczymy poważne problemy sercowo naczyniowe to w naszej przychodni pomogą osteopaci i terapeuci osteopatyczni! Adam, Karol i Maciej.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skąd bierze się ból między łopatkami?

Skąd bierze się ból między łopatkami?

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

 Sprawdzimy jakie źródło może mieć ten konkretny ból i jakie są charakterystyczne objawy.

Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Wrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...

Rwanie ciała leczenie

Rwanie ciała leczenie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Uczucie, które masz to jakby rwanie, rozpieranie, dźganie mięśni. Nie jesteś w stanie zlokalizować bólu czy dyskomfortu, czasami ogarnia połowę ciała, a czasami całe nogi i plecy?

Bóle między żebrowe

Bóle między żebrowe

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

W życiu mamy do czynienia z różnymi rodzajami bólu. Jedne są nam dobrze znane, jak np. ból głowy, inne, gdy się pojawią po raz pierwszy są trudne do rozpoznania.