Kołatanie serca
Dowiedz się czemu ma miejsce
Serce można określić mianem – pracoholika. Pracuje przez cały czas, nie ma znaczenia czy to dzień czy to noc, ponieważ jest to najważniejszy element w układzie krążenia.
Uczucie wyczuwalnego, zmiennego rytmu bicia serca jest bardzo subiektywne. Niekiedy to tylko mały epizod, jednak może się coraz częściej powtarzać.
Do kołatania serca dochodzi przede wszystkim z powodu zaburzenia powstawania bodźca w węźle zatokowo-przedsionkowym serca, a dokładniej impulsu elektrycznego, który wywołuje skurcz mięśnia sercowego lub niewłaściwego jego przewodzenia w układzie bodźcotwórczo-przewodzącym serca.
Najpopularniejszymi przyczynami, które wywołują taki objaw są m.in.:
- choroby serca, związane z zaburzeniami jego rytmu bądź przewodzenia impulsów elektrycznych oraz choroby organiczne mięśnia sercowego (migotanie przedsionków, częstoskurcz komorowy, niewydolność serca, zapalenie osierdzia itd.),
- zaburzenia psychiczne (napady lęku, paniki, nerwica czy depresja i zaburzenia hipochondryczne),
- stosowanie używek (alkohol, nikotyna, kofeina i substancje psychostymulujące, np. kokaina czy amfetamina),
- zaburzenia hormonalne i metaboliczne,
- ciąża,
- niedokrwistość.
Każdy może mieć trochę inne objawy. Jedni będą mieli pojedynczy, inni kilka naraz. Do podstawowych objawów kołatania serca należą:
- wysoki i przyspieszony puls,
- przyspieszony oddech,
- ból w klatce piersiowej,
- bóle głowy,
- zawroty głowy,
- niekiedy uderzenia gorąca i duszność,
- nienaturalnie blada skóra.
-------------------
Osteopatycznie
Serce ma pokój zwanym osierdziem, ma dom zwany klatką piersiową. Jeśli dom i pokój wywierają zwiększoną presje na serce - wtedy musi mieć to wpływ na jego prace.
Serce ma okablowanie autonomiczne - niezależne od naszej woli - jedne mieszczà się w okolicy szyi a drugie wzdłuż kręgosłupa. Jedne pobudzają drugie tonizują. Jeśli wokół tych struktur będą konflikty mięśniowo powięziowe - może dojść do zaburzenia funkcji okablowania Serca
Jeśli wykluczymy poważne problemy sercowo naczyniowe to w naszej przychodni pomogą osteopaci i terapeuci osteopatyczni! Adam, Karol i Maciej.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Jak radzimy sobie z bólem i co na to wątroba?
OSTEOPATIA DOROSŁYCHWątroba człowieka mimo dużej zdolności do regeneracji w wyniku działalności wirusów, toksyn czy nadmiernego spożycia leków może ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu.
Migrena
OSTEOPATIA DOROSŁYCHMigrena, przez wielu pacjentów utożsamiana jest z bólem głowy, gdyż jest to jej najbardziej znany objaw. Należy pamiętać, że choroba ta jest bardziej złożona, dlatego potrzebna jest dokładna diagnostyka i odpowiednia terapia.
Gula w gardle
OSTEOPATIA DOROSŁYCHCo to jest gula w gardle i jakie są jej przyczyny, kto może pomóc na gule w gardle
Znaczenie palpacji w osteopatii
OSTEOPATIA DOROSŁYCHO palpacji możemy mówić jako o diagnostycznym dotyku. Jednak podczas całej terapii stosujemy palpację jako źródło informacji o tkankach pacjenta.