Kołatanie serca

Dowiedz się czemu ma miejsce
Serce można określić mianem – pracoholika. Pracuje przez cały czas, nie ma znaczenia czy to dzień czy to noc, ponieważ jest to najważniejszy element w układzie krążenia.
Uczucie wyczuwalnego, zmiennego rytmu bicia serca jest bardzo subiektywne. Niekiedy to tylko mały epizod, jednak może się coraz częściej powtarzać.
Do kołatania serca dochodzi przede wszystkim z powodu zaburzenia powstawania bodźca w węźle zatokowo-przedsionkowym serca, a dokładniej impulsu elektrycznego, który wywołuje skurcz mięśnia sercowego lub niewłaściwego jego przewodzenia w układzie bodźcotwórczo-przewodzącym serca.
Najpopularniejszymi przyczynami, które wywołują taki objaw są m.in.:
- choroby serca, związane z zaburzeniami jego rytmu bądź przewodzenia impulsów elektrycznych oraz choroby organiczne mięśnia sercowego (migotanie przedsionków, częstoskurcz komorowy, niewydolność serca, zapalenie osierdzia itd.),
- zaburzenia psychiczne (napady lęku, paniki, nerwica czy depresja i zaburzenia hipochondryczne),
- stosowanie używek (alkohol, nikotyna, kofeina i substancje psychostymulujące, np. kokaina czy amfetamina),
- zaburzenia hormonalne i metaboliczne,
- ciąża,
- niedokrwistość.
Każdy może mieć trochę inne objawy. Jedni będą mieli pojedynczy, inni kilka naraz. Do podstawowych objawów kołatania serca należą:
- wysoki i przyspieszony puls,
- przyspieszony oddech,
- ból w klatce piersiowej,
- bóle głowy,
- zawroty głowy,
- niekiedy uderzenia gorąca i duszność,
- nienaturalnie blada skóra.
-------------------
Osteopatycznie
Serce ma pokój zwanym osierdziem, ma dom zwany klatką piersiową. Jeśli dom i pokój wywierają zwiększoną presje na serce - wtedy musi mieć to wpływ na jego prace.
Serce ma okablowanie autonomiczne - niezależne od naszej woli - jedne mieszczà się w okolicy szyi a drugie wzdłuż kręgosłupa. Jedne pobudzają drugie tonizują. Jeśli wokół tych struktur będą konflikty mięśniowo powięziowe - może dojść do zaburzenia funkcji okablowania Serca
Jeśli wykluczymy poważne problemy sercowo naczyniowe to w naszej przychodni pomogą osteopaci i terapeuci osteopatyczni! Adam, Karol i Maciej.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

W poszukiwaniu zdrowia
OSTEOPATIA DOROSŁYCHPoczątek tej dziedziny nauki sięga korzeniami do XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, jej twórcą był Andrew Still. Miał on na celu szukanie zdrowia, nie chciał zatruwać ciała lekami, a pomóc mu w naturalny sposób reagować.

Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego
OSTEOPATIA DOROSŁYCHZwyrodnienie stawu kolanowego oznacza degradację chrząstki stawowej.

Dna moczanowa
OSTEOPATIA DOROSŁYCHZamiast nagle dostać udaru, czy zawału już teraz dzięki tej chorobie możesz postawić wszystko na jedna kartę - ZDROWIE...

Rwa kulszowa
OSTEOPATIA DOROSŁYCHDość tego! Znów nie mogę chodzić, schylać się - jakbym miał 80 lat!