Migrena

Migrena

Migrena – problem, z którym zmaga się wielu z naszych pacjentów. Jeżeli dotyczy również Ciebie lub bliskiej Ci osoby w tym poście podpowiadamy jak można walczyć z migreną!

Jednak najpierw w skrócie czym się charakteryzuje migrena:

Podczas napadu migreny ma miejsce patologiczny skurcz mózgowych naczyń tętniczych, który doprowadza do słabszego przepływu krwi, co z kolei odpowiada za objawy aury. Kolejno następuje nagły rozkurcz tętnic, co wywołuje typowy ból głowy. Następnie uwalniane są substancje wywołujące i podtrzymujące ból.

Migrena, przez wielu pacjentów utożsamiana jest z bólem głowy, gdyż jest to jej najbardziej znany objaw. Należy pamiętać, że choroba ta jest bardziej złożona, dlatego potrzebna jest dokładna diagnostyka medyczna.

Podczas, gdy następuje atak migreny dochodzi do częściowej lub całkowitej utraty widzenia najczęściej w jednym oku. Przybliżony czas jego trwania wynosi od kilku do kilkunastu minut, ale zdarzają się też dłuższe. Ten rodzaj migreny może być jednorazowym incydentem, ale może też występować cyklicznie.

Typowy atak migreny składa się z czterech faz:
• faza zwiastunów,
• aura,
• ból głowy,
• faza ponapadowa.

Sama aura natomiast może przybierać różne formy u różnych osób. Najczęstszymi dolegliwościami są:
• mroczki przed oczami,
• błyski, plamy, linie, gwiazdy w polu widzenia,
• mrowienie,
• drętwienia,
• niedowłady dłoni, twarzy lub warg.

Atak migreny należy przeczekać. Oczywiście są różnego rodzaju „wspomagacze”. Udając się do specjalisty z pomocą w rozwiązaniu tego problemu, na początek ważne, by wykluczyć inne choroby, które mogą objawiać się w podobny sposób. Nie ma obecnie leku, który wyeliminowałby z życia możliwość wystąpienia kolejnych migren. Jednak nie jesteśmy na całkowicie przegranej pozycji, nasi specjaliście są w stanie w dużej mierze rozwiązać Wasz problem na dłuższy czas.

Z tą dolegliwością zapraszamy do naszych niezastąpionych osteopatów KAROLA, MACIEJA oraz ADAMA!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przełyk Barretta

Przełyk Barretta

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Bardzo często choroba ta dotyka osób z przewlekłym refluksem żołądkowo-przełykowym oraz zapaleniem błony śluzowej przełyku.

Dążenie do balansu

Dążenie do balansu

OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego

Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zwyrodnienie stawu kolanowego oznacza degradację chrząstki stawowej.

W poszukiwaniu zdrowia

W poszukiwaniu zdrowia

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Początek tej dziedziny nauki sięga korzeniami do XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, jej twórcą był Andrew Still. Miał on na celu szukanie zdrowia, nie chciał zatruwać ciała lekami, a pomóc mu w naturalny sposób reagować.