Ostroga piętowa, a leczenie Osteopatyczne

Ostroga piętowa, a leczenie Osteopatyczne

Ostroga piętowa, a leczenie Osteopatyczne

Nie każdy kto ma ostrogę jest kowbojem!

Dziś na tapetę weźmiemy magiczne wyrośle kostne określone mianem ostrogi piętowej!

Skąd się bierze ostroga piętowa


No więc ostroga nie zrobiła się w tydzień. Jest to proces, który trwa bardzo długo. Proces przewlekłego przeciążania uszkadzania przyczepu rozcięgna podeszwowego w rejonie guza piętowego.

Dlaczego?
Jako osteopaci często podkreślamy słowo holistyczny całościowy... etc. Może być to wynik przeciążenia struktury rozcięgna podeszwowego wynikający z zaburzenia ustawienia kości piętowej. Nadmierne napięcie jednej z głów mięśnia brzuchatego łydki spowoduje najczęściej "lekko koślawe" ustawienie pięty. Siły transmisyjne zadziałają nieubłaganie rotacja kości piętowej spowoduje zupełnie inaczej działające siły z łydki na rozcięgno podeszwowe i stopę. . Transmisja sił przez kośc piętową nie będzie odbywać się w naturalny sposób a więc siły działające na fragment rozcięgna będą rosły doprowadzając do uszkodzenia, stanu zapalnego, obrzęku i bólu. I tak dzień w dzień..... A może będzie to nadmiernie napięta grupa kulszowo goleniowa rotacja kości biodrowej i asymetria ustawienia miednicy?? a może pozostałość po dyskopatii na poziomie l5-S1- przewlekłe napięcie w przebiegu nerwu kulszowego powodujace dysfunkcję?? A moze skręcona kostka?? A może wycieęty wyrostek i zaburzenia drenażu kończyn dolnych naturalne funkcjonowanie ale brak możliwości regeneracyjnych dla bardzo słabo ukrwionej tkanki rozcięgna( lub nadkłykcia bocznego kości ramiennej- łokieć tenisisty).

Przyczyn tysiące!
Ale dlaczego kość?
Rozkład sił na rozcięgnie podeszwowym w wyniku zmiany ułożenia kości piętowej powodować będzie ciągłe jego uszkadzanie, ale na straży czuwa nasz CUN, Co jest najtwardszą i najbardziej wytrzymałą częścią układu ruchu? KOŚĆ ! Więc zbudujmy w rejonie rozcięgna kość bo duża siła duże naprężenia to kość jako wytrzymały materiał da rade!

Leczenie ostrogi piętowej

No przede wszystkim znaleźć przyczynę i ja usunąć.
Czyli najprościej mówiąc zlikwidować patologiczne napięcia w obrębie stopy, mięśni łydki, grupy kulszowo-goleniowej czy gdziekolwiek je znajdziemy. Po to aby pięta miała możliwości pracy w optymalnym dla niej ustawieniu. Poprawić ukrwienie kończyny dolnej. Czyli globalna praca na przebiegu pęczków naczyniowo nerwowych aby lepiej zaopatrzyć stopę w zdrową krew tętniczą i odtransportować metabolity stanu zapalnego z rejonu rozcięgna. "rozluźnić "przeponę??A pewnie że tak, jako główny motorek napędowy dla krwi żylnej fajnie jakby nasz mięsień wspomagający powrót żylny pracował na 100%. Co może zrobić pacjent SAM?Prostą formą pracy jest rollowanie na piłce rozcięgna podeszwowego oraz łydki i grupy kulszowo-goleniowej w celu jej rozluźnienia. Nie należy to do najprzyjemniejszych ale skuteczność bardzo wysoka.

Efekty po zabiegach - Brak bólu
Pacjent wrócił do normalnego chodzenia a nawet do aktywności fizycznej.
Ostroga jak była tak jest i będzie.
Może gdy układ będzie miał idealny wzorzec obciążenia i transmisji sił CUN stwierdzi po co mi to ustrojstwo i nastąpi powolny proces degeneracji ostrogi ale to bardzo idealistyczny model.

OSTROGA NIE MUSI BOLEĆ!

Zapisz się jak najszybciej na wizytę do Edyty, Marty na terapię manualną

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przepuklina kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dyski to swego rodzaju niewielkie poduszki między poszczególnymi kręgami. Z czasem mogą się niszczyć ze względu na przebyte choroby bądź nieunikniony proces starzenia.

Inwestycja w zdrowie

Inwestycja w zdrowie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jak często zastanawiamy się nad złożonością naszego kręgosłupa? Jak często robimy coś w kierunku tego, aby nasz kręgosłup był w dobrej kondycji?

Sztywność ciała

Sztywność ciała

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czy wiecie czym jest zespół uogólnionej sztywności?

Skręcenie kostki

Skręcenie kostki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skręcenie kostki to częsty uraz do, którego dochodzi podczas biegania bądź na skutek nieszczęśliwie postawionej nogi. Objawia się obrzękiem i bólem.