Leczenie bólu

Leczenie bólu

Ból kręgosłupa leczenie 

Ból kręgosłupa aspekty psychologiczne

Każdy z czynników zarówno psychologiczny jak i środowiskowy odgrywa dużą rolę w doświadczaniu bólu. Wpływają na kształtowanie się sposobu nadawania przez człowieka znaczenia dolegliwościom i sposobu radzenia sobie z bólem.

Dziś pokażemy część tych aspektów i to jak oddziałują na człowieka pod tym kontem.

Ból kręgosłupa, a lęk

Pierwszy z nich to – lęk i strach. 

Największy lęk towarzyszy najczęściej bólom ostrym. Poziom lęku rośnie w początkowym okresie, gdy ból uważany jest za objaw uszkodzenia, któru wymaga diagnozy lekarskiej i leczenia. W przypadku, kiedy nie można w jednoznaczny sposób określić problemu, lęk potrafi przerodzić się we frustrację i zniechęcenie. 

Nasilenie lęku może pojawić się w różnych sytuacjach. Np. gdy ataki ostrego bólu są nieprzewidywalne i nawracające, a kontrola farmakologiczna jest niewystarczająca. Ponadto lęk rośnie, gdy nie doświadcza się zrozumienia dla dolegliwości, gdy stosuje się bolesne procedury medyczne, gdy ktoś kwestionuje prawdziwość doznań bólowych, gdy pojawiają się sytuacje kryzysowe, które zakłócają proces radzenia sobie z bólem.

Ból kręgosłupa, a cierpienie

Drugi z nich to - cierpienie. 

To trudne zagadnienie, ponieważ wiele osób cierpi z powodu samego bólu. Np. Chapman i Gavrin definiuje cierpienie jako „odczuwanie w stosunku do siebie dużej szkody lub zagrożenia, w wyniku istnienia sprzeczności pomiędzy tym, czego spodziewano się od samego siebie, a tym, co się robi albo kim się jest”.

Do odczuwania cierpienia przykładają się czynniki takie jak stopień natężenia bólu oraz brak możliwości jego kontrolowania czy przewidzenia. Utrzymujący się ból i cierpienie może wpłynąć na konieczność zmiany wyobrażeń o samym sobie. Według Chapmana i Garvina, zrozumienie cierpienia oraz jak ból wpływa na jego powstawanie ma ogromne znaczenie dla właściwego radzenia sobie z problemem. By zmniejszyć cierpienie należy dokonać właściwej oceny bólu oraz prowadzić leczenie w atmosferze troskliwości i z możliwością powrotu do normalnego funkcjonowania.

Leczenie bólu kręgosłupa 

Przy terapii bólu kręgosłupa - warto zając się także sferą emocjonalną. Dzięki sile empatii i zrozumienia - terapia zaczyna być skuteczniejsza już o 40 %

W naszej przychodni oba te aspekty zostaną zaopiekowane podczas wizyty u Edyty ADamczyk lub Marty Andrzejewskiej - jej dodatkowe atuty to podejście pełne empatii i zrozumienia https://www.osteopatja.pl/terapeuci/edyta-adamczyk  https://www.osteopatja.pl/terapeuci/marta-andrzejewska

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Co się dzieje wewnątrz organizmu

Co się dzieje wewnątrz organizmu

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Co tak naprawdę dzieje się wewnątrz nas?

Wpływ stresu na organizm

Wpływ stresu na organizm

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Stres może być bardzo wyniszczający. Warto przemyśleć sobie jak reagujemy na niego, czy nie jest on pepermenty, czy można go częściowo wyeliminować, co można zmienić.

Pozwól organizmowi czuć ból

Pozwól organizmowi czuć ból

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Każdy odczuwa je inaczej - niektórzy nie są jego świadomi, a niektórzy maja tak wysoko rozwinięte czucie głębokie, że lekki dyskomfort odczuwają jako wielkie cierpienie i ból...

Ból dolnego odcinka pleców

Ból dolnego odcinka pleców

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Już 120 lat temu leczono bóle kręgosłupa - zabiegami osteopatii - sprawdź tą niesamowitą metodę