Skrócenie nogi a ruchomość narządów wewnętrznych
Skrócenie nogi a ruchomość narządów wewnętrznych
Ostatnio poruszyliśmy kwestię skrótów kończyn i rotacji miednicy uwzględniając głównie komponentę "mięśniową".
Czy coś jeszcze oprócz mięśnia może powodować pozorne skrócenia kończyn?
TAK!
Są to miedzy innymi dysfunkcje wisceralne oraz zabiegi operacyjne np. wycięcie wyrostka.
Znaczna część naszego układu pokarmowego leży własnie wewnątrz miednicy.
Prawy dół biodrowy, a co za tym idzie bańka okrężnicy, gdy jest w dysfunkcji powodować może napięcia powięzi w przedniej części miednicy finalnie wpływając na jej rotację. Lewa strona, czyli końcowy odcinek naszego układu pokarmowego to rejon esicy oraz jej krezki- dyfunkcja-zaburzenie rotacji- skrót kończyny.
Do struktur mających wpływ na rotację miednicy doliczyć możemy również nerki.
Nie będzie to bezpośredni wpływ na ułożenie talerzy -bo nerki zazwyczaj znajdują się trochę wyżej ale...
Nerka wraz ze swoją torebką tłuszczową umiejscowiona jest na mięśniu lędźwiowym większym, o którym wspominaliśmy w ostatnim wpisie.
W czasie wdechu i wydechu nerka wykonuje ruch po mięśniu lędźwiowym w dół i w kierunku rotacji wewnętrznej, przy wydechu wraca na swoje miejsce.
Na mięśniu lędźwiowym znajduje się również splot lędźwiowy. Zaburzenie mobilności nerki może wpływać na podrażnienie splotu a podrażnienie splotu na pobudliwość mięśni zaopatrywanych przez splot. Natomiast zaburzenia napięcia struktur mięśniowych balansowych sił pociągających za sznurki dają w konsekwencji rotacje miednicy.
Przyczyn i łańcuchów powiązań możemy znaleźć setki, każdy pacjent na swój sposób przenosić będzie napięcia w swoim ciele.
Naszym celem jest wyrównanie napięć w całym organizmie, czy to mięśniowo powieziowych czy to wisceralnych czy to somatoemocjonalnych.
Jakie następstwa mogą być przy nierównych nogach ? Rwą kulszowa, przepuklina kregoslupa, skolioza, wady postawy, bóle i zawroty glowy, bolesne miesiączki no przede wszystkim BÓL!
Zapraszamy na terapię osteopatyczną do Karola, Adama i Macieja i Damiana
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Bóle między żebrowe
OSTEOPATIA DOROSŁYCHW życiu mamy do czynienia z różnymi rodzajami bólu. Jedne są nam dobrze znane, jak np. ból głowy, inne, gdy się pojawią po raz pierwszy są trudne do rozpoznania.
Osteopatia a chiropraktyka
OSTEOPATIA DOROSŁYCHBól jąder
OSTEOPATIA DOROSŁYCHProblem może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku, a ból może być zróżnicowany, o różnym nasileniu, częstotliwości, a także nieść za sobą inne objawy.
Korzonki
OSTEOPATIA DOROSŁYCHJak wielu z was słyszało od rodziców, dziadków czy gdzieś na ulicy dosyć popularne zdanie „złapały mnie korzonki”, albo kogoś „krzyże bolą”.