Ból barku

Ból barku leczenie
Bark to bez wątpienia jedno z miejsc silniej narażonych na wystąpienie urazu, chociażby ze względu na fakt, że mięśnie i stawy, które tam znajdziemy pracują niemal cały czas. Toteż każdy, nawet niewielki ból, odczuwamy dużo bardziej.
Coraz młodsi ludzie borykają się z tą przypadłością. Lekarze najczęściej doszukują się problemów w małej aktywności fizycznej, gdy organizm, który jest nie przyzwyczajony do ruchu, aktywności, może zareagować bólem. Może także pojawić się kontuzja - źle podniesiony ciężar, zbyt gwałtowny ruch ręką.. i uraz gotowy.
Jednak przyczyn bólu możemy doszukiwać się także w stanach zapalnych w obrębie stawów, dyskopatii, zmianach zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, stres (powodujący usztywnienie i napięcie mięśni).
Jeśli mięśnie są usztywnione, ściśnięte, wówczas dociskają one powierzchnie stawów do siebie, a co za tym idzie, utrudniają poruszanie ręką.
Rzeczą oczywistą jest, że nie zawsze ból musi oznaczać coś poważnego. Czasami może wystarczy dać mięśniom trochę luzu, dobrze zrobi im także masaż rozluźniający. Pomoże im to się zregenerować.
Ważne, by poznać przyczynę bólu. Dlatego wizyta u specjalisty pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz poradzić sobie z bólem i dolegliwościami.
Jeśli Twój bark odmawia posłuszeństwa, zapraszamy do Centrum Osteopatii.
Nasi terapeuci wezmą Cię pod lupę i naprawią to co się zepsuło!
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Udar
TERAPIA MANUALNATylko odpowiednio szybko udzielona pomoc może uratować życie i zmniejszyć zmiany, które zajdą w mózgu po udarze...

Skręcenie kostki
TERAPIA MANUALNAW praktyce Osteopatycznej często wiele problemów zdrowotnych jest spowodowanych źle wyleczonym skręceniem kostki w dzieciństwie...

Stan zapalny
TERAPIA MANUALNAJest odpowiedzią organizmu na uszkodzenia naszego ciała zarówno ze strony zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Ruchomość kręgosłupa
TERAPIA MANUALNARuchomość całego kręgosłupa jest sumą zakresu ruchów w poszczególnych stawach kręgosłupa. Gdy jeden z odcinków kręgosłupa traci swój naturalny ruch, sąsiadujące odcinki dążą do wyrównania, czyli kompensacji.