Ból krzyża

Ból krzyża

Ból krzyża leczenie

Słowo ergonomia to słowo klucz!


Jak często dopada Was ból mięśni krzyża? Pewnie wielu z Was zmaga się z tą dolegliwością. Poza tym część trafia z tym problemem do naszej przychodni. Nasi specjaliści poprzez terapię manualną i osteopatyczną, dobór odpowiednich technik starają się Wam pomóc pozbyć się bólu.


I tu pojawia się ALE!

Nie będzie stu procentowo zadowalających Was efektów, bez Waszego zaangażowania i wdrożenia pewnych nawyków w życie.

Warto pamiętać, że postawa i ergonomia jest kluczem do minimalizowania obciążeń i napięcia mięśni oraz problemów, jakie ze sobą niosą.

I. Ustabilizuj kręgosłup, prostuj i oszczędzaj go! Zasada brzmi – PO PIERWSZE KRĘGOSŁUP! Ważne okazuje się planowanie działań w taki sposób, by w miarę możliwości wyeliminować te, które nadmiernie go obciążają. Oczywiście nie wszystko da się tak łatwo odstawić na bok, ale warto przemyśleć co można, a co nie przynajmniej rzadziej wykonywać.

W przypadku ustabilizowania kręgosłupa, chodzi o to, żeby pamiętać o napinaniu mięśni brzucha i lekkim ściąganiu pośladków, by kręgosłup był lepiej ustabilizowany już przed rozpoczęciem każdego jego kolejnego ruchu.


II. Stopy i tułów w jednej linii! Zasada, która pomaga uniknąć obciążeń podczas obracania. Tak np. podczas wysiadania z samochodu, ważne jest, by obrócić całe ciało wraz ze stopami, a nie sam tułów.


III. Podnoszenie ciężarów – przed wykonaniem tej czynności lub jej odwrotności (odkładaniu), należy kucnąć, najpierw jednak ustawiając się twarzą do przedmiotu, silniejszą nogę cofnąć lekko do tyłu, lekko ugiąć kolana, wykonując jednocześnie ucisk miedniczny i cofając podbródek.

Zapraszamy na terapię manualną - klucz do zdrowego ciała

https://www.osteopatja.pl/terapia-manualna

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Sprawność to dar

Sprawność to dar

TERAPIA MANUALNA

Niestety z biegiem czasu nasza sprawność pogarsza się. Im wcześniej zauważone pierwsze sygnały tym większa szansa na powrót do zdrowia. 

Kontuzja kolana

Kontuzja kolana

TERAPIA MANUALNA

Urazy łąkotek są najczęściej wynikiem dużego obciążania stawu kolanowego, nie tylko podczas aktywności fizycznej.

Kinesiology Taping – kiedy jest wykorzystywany?

Kinesiology Taping – kiedy jest wykorzystywany?

TERAPIA MANUALNA

Jest to najczęściej uzupełnienie całej terapii, by osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty zabiegów z zakresu fizjoterapii czy osteopatii.

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty

TERAPIA MANUALNA

Dolegliwości bólowe powstają w wyniku przeciążeń i mikrourazów prostowników nadgarstka i palców, dotyczy to głównie osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport oraz określone zawody.