RUCH DLA ZDROWIA!

RUCH DLA ZDROWIA!

Badania wykazują, że aktywność fizyczna jest najlepszą formą zapobiegania różnym chorobom i dysfunkcjom! Dziś pokarzemy ich przykłady.

STOP ŻYLAKOM 

Ich powstawaniu sprzyja np. siedzący tryb życia, zaś ruch jest najlepszym lekarstwem! Jeżeli po dłuższym przebywaniu w jednej pozycji czujesz ciężkość łydek to znak, że jesteś w grupie ryzyka. Co warto wiedzieć? Że praca mięśni łydek przypomina działanie pompy - podczas chodzenia mięśnie kurczą się rytmicznie, uciskają żyły i wypychają krew ku górze. Dlatego dobrze znaleźć codziennie czas na aktywność (marsz, pływanie, jazda na rowerze). Po ciężkim dniu sprawdzi się też oparcie nóg na podwyższeniu.

PLECY BEZ BÓLU i LEPSZY STAN ZDROWIA 

Niestety badania są nieubłagane. Ok. 80% populacji skarży się na problemy z kręgosłupem. Obecna sytuacja nie pomaga, wiele osób pracuje zdalnie, mało się rusza, a to tylko działa jak bomba z opóźnionym zapalnikiem. Badania wskazały również, że podczas spędzania w pracy ośmiu godzin przy biurku bez ruchu ryzyko przedwczesnej śmieci wzrasta nawet o 15%. Porównano sześciogodzinny dzień w pracy bez aktywności fizycznej do wypalenia paczki papierosów.

Przez to, że tyle godzin siedzimy przed ekranem komputera sprzyjamy żylakom, bólom pleców, zwyrodnieniom, problemom z oddychaniem, otyłości.

Specjaliści radzą, by na każde pół godziny siedzenia przeznaczyć chociaż 2 minuty ruchu.

SUPER CIŚNIENIE 

Jeżeli Twoje ciśnienie jest powyżej normy powstaje ryzyko zawału serca, albo udaru mózgu. Jeżeli rozsądnie przy współpracy z lekarzem włączy się odpowiednią aktywność fizyczną znacznie obniżasz ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i nie tylko. Nawet niewielka dawka ruchu na początku poprawi ciśnienie krwi.

CHOLESTEROL 

Ważny aspekt! Zwłaszcza, gdy masz bardzo podwyższony cholesterol. Dzięki regularnej aktywności zmniejsza się poziom trójglicerydów i złego cholesterolu LDL, a zwiększa się tego dobrego HDL. Ruch świetnie działa też na zapobieganie powstawaniu zakrzepów, które prowadzą np. do zawałów serca czy udaru mózgu.

W Centrum Osteopatii zaopiekujemy się Tobą holistycznie. W zależności od problemu możemy zaproponować m.in. terapię osteopatyczną, terapię manualną, refleksoterapię oraz konsultację z dietetykiem!

Pierwsza wizyta może odbyć się u osteopaty – Macieja, Karola i Adama, którzy dokładnie przyjrzą się Twoim problemem, dysfunkcją i zaproponują terapię dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości! Można również zacząć od terapii manualnej. Jeżeli nie wiesz do kogo się udać, zapraszamy do kontaktu!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Grupa mięśni kulszowo-goleniowych

Grupa mięśni kulszowo-goleniowych

TERAPIA MANUALNA

Bardzo często są problematyczne ze względu na kontuzje, przykurcze lub zwiększone napięcie mięśniowe.

Jak korzystać ze smartfona?

Jak korzystać ze smartfona?

TERAPIA MANUALNA

Dowiedz się jak prawidłowo ustawić ciało podczas korzystania ze smartfona!

Czy stopy mogą powodować ból pleców?

Czy stopy mogą powodować ból pleców?

TERAPIA MANUALNA

Nieprawidłowości związane ze stopą mogą mieć odzwierciedlenie w wadach postawy np. skoliozie. Poza tym prowadzą do przeciążeń, a nawet migren.

Kręcz szyi

Kręcz szyi

TERAPIA MANUALNA

To nieprzyjemna dolegliwość podczas, której dochodzi do mimowolnego odchylenia szyi w jedną stronę. Spowodowana jest wadą w mięśniu mostkowo – obojczykowo – sutkowym.