RUCH DLA ZDROWIA!
Badania wykazują, że aktywność fizyczna jest najlepszą formą zapobiegania różnym chorobom i dysfunkcjom! Dziś pokarzemy ich przykłady.
STOP ŻYLAKOM
Ich powstawaniu sprzyja np. siedzący tryb życia, zaś ruch jest najlepszym lekarstwem! Jeżeli po dłuższym przebywaniu w jednej pozycji czujesz ciężkość łydek to znak, że jesteś w grupie ryzyka. Co warto wiedzieć? Że praca mięśni łydek przypomina działanie pompy - podczas chodzenia mięśnie kurczą się rytmicznie, uciskają żyły i wypychają krew ku górze. Dlatego dobrze znaleźć codziennie czas na aktywność (marsz, pływanie, jazda na rowerze). Po ciężkim dniu sprawdzi się też oparcie nóg na podwyższeniu.
PLECY BEZ BÓLU i LEPSZY STAN ZDROWIA
Niestety badania są nieubłagane. Ok. 80% populacji skarży się na problemy z kręgosłupem. Obecna sytuacja nie pomaga, wiele osób pracuje zdalnie, mało się rusza, a to tylko działa jak bomba z opóźnionym zapalnikiem. Badania wskazały również, że podczas spędzania w pracy ośmiu godzin przy biurku bez ruchu ryzyko przedwczesnej śmieci wzrasta nawet o 15%. Porównano sześciogodzinny dzień w pracy bez aktywności fizycznej do wypalenia paczki papierosów.
Przez to, że tyle godzin siedzimy przed ekranem komputera sprzyjamy żylakom, bólom pleców, zwyrodnieniom, problemom z oddychaniem, otyłości.
Specjaliści radzą, by na każde pół godziny siedzenia przeznaczyć chociaż 2 minuty ruchu.
SUPER CIŚNIENIE
Jeżeli Twoje ciśnienie jest powyżej normy powstaje ryzyko zawału serca, albo udaru mózgu. Jeżeli rozsądnie przy współpracy z lekarzem włączy się odpowiednią aktywność fizyczną znacznie obniżasz ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i nie tylko. Nawet niewielka dawka ruchu na początku poprawi ciśnienie krwi.
CHOLESTEROL
Ważny aspekt! Zwłaszcza, gdy masz bardzo podwyższony cholesterol. Dzięki regularnej aktywności zmniejsza się poziom trójglicerydów i złego cholesterolu LDL, a zwiększa się tego dobrego HDL. Ruch świetnie działa też na zapobieganie powstawaniu zakrzepów, które prowadzą np. do zawałów serca czy udaru mózgu.
W Centrum Osteopatii zaopiekujemy się Tobą holistycznie. W zależności od problemu możemy zaproponować m.in. terapię osteopatyczną, terapię manualną, refleksoterapię oraz konsultację z dietetykiem!
Pierwsza wizyta może odbyć się u osteopaty – Macieja, Karola i Adama, którzy dokładnie przyjrzą się Twoim problemem, dysfunkcją i zaproponują terapię dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości! Można również zacząć od terapii manualnej. Jeżeli nie wiesz do kogo się udać, zapraszamy do kontaktu!
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA
Ruchomość kręgosłupa
TERAPIA MANUALNARuchomość całego kręgosłupa jest sumą zakresu ruchów w poszczególnych stawach kręgosłupa. Gdy jeden z odcinków kręgosłupa traci swój naturalny ruch, sąsiadujące odcinki dążą do wyrównania, czyli kompensacji.
Ból krzyża
TERAPIA MANUALNAWielu z nas zmaga się z problemem bólu krzyża. Okazuje się, że bardzo ważna jest nasza postawa i ergonomia.
Jazda konna, a stretching i ergonomia
TERAPIA MANUALNARozciąganie to nieodłączna część treningu dla większości sportowców. Jednak wiele osób robi to pobieżnie, a nawet pomija całkowicie.
Głowa przesunięta w przód
TERAPIA MANUALNAJest to postawa ciała, w której obserwuje się zniesioną fizjologiczną lordozę szyjną.