Terapia blizn - historia pacjenta
Historia Magdy czyli o bliznach
Madzia trafiła do mnie 6 miesięcy po urodzeniu drugiego szkraba. Nie mogła poradzić sobie z bólami kręgosłupa i głowy.
Była sama - z dwójka dzieci. Na szczęście była samodzielna - pracowała zdalnie z domu jako grafik komputerowy. Miała bardzo dużo pracy.
W dzień zajmowała się dziećmi, a w nocy pracowała przy komputerze.
Magda zdawała sobie sprawę ze nadużywała swojego zdrowia, ale niestety nie mogła nic z tym zrobić – musiała zarabiać pieniądze
Początkowo ból był w kręgosłupie szyjnym i promieniowało jej na prawą rękę.
Do tego dochodziły wielkie bóle głowy, które miała zazwyczaj rano i w ciągu dnia.
Ze względu na to że karmiła piersią – nie mogła brać żadnych leków przeciwbólowych.
Jej pasją była intensywna aktywność na siłowni jednak przy dzieciach nie miała takich możliwości. Przytyła 15 kg i stała się ociężała.
Trafiła z dużymi bólami szyi i prawej ręki. Podczas terapii od razu zaczęliśmy pracować z jej bliznami m.in z blizna po wyrostku robaczkowym. To ona w sposób pośredni powodowała wpływ na przeponę - przepona na klatkę piersiowa - górny otwór klatki piersiowej i stąd idziemy na rękę.
Prosty łańcuch anatomiczny powodował u niej bóle całej kończyny szyi, a także głowy.
Terapia przyniosła spektakularny efekt i Madzia mogła w końcu cieszyć się życiem bez bólów.
Wprowadziliśmy w naszej przychodni nowy rodzaj terapii – TERAPIA BLIZN!
Dziś opowiemy o rodzajach blizn i czym się charakteryzują.
1. Niedojrzała – to blizna mająca poniżej 6 tygodni o zakończonym naskórkowaniu, a niezakończonej syntezie i organizacji kolagenu i macierzy.
2. Fizjologiczna – wyglądem przypomina otaczającą tkankę oraz nie daje objawów lokalnych i oddalonych.
3. Sklerotyczna – która może prowokować pojawienie się dodatkowych symptomów lokalnych i oddalonych. Jest twarda i nieelastyczna i często powstaje pod wpływem zbyt wczesnego przeciążenia niedojrzałej blizny bądź nieodpowiedniej jej aktywacji po okresie 6 tygodni.
4. Atroficzna – posiada za mało kolagenu, zbyt małe unaczynienie, niewielką wytrzymałość i najczęściej powstaje w wyniku przedłużonego gojenia.
5. Hypertroficzna – posiada za dużo kolagenu, jest uwypuklona, powstaje najczęściej poprzez ziarninowanie, w rejonach narażonych na większe przeciążenia.
6. Keloidowa – posiada więcej kolagenu niż powyższa, niewiele lub brak miofibroblastów, rozrasta się, daje objawy lokalne (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, ból), nie regeneruje się sama z siebie.
7. Aktywna – daje intensywne objawy lokalne (zaczerwienienie, przekrwienie, bolesność), często występuje w obecności implantów (medycznych, ozdobnych).
Normalizacja napięcia blizn jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, dlatego nie zwlekaj i już dziś zapisz się do naszych specjalistek od terapii blizn czyli Marty Andrzejewskiej i Marty Stanisławskiej
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA
Zastój limfatyczny
TERAPIA MANUALNAJest to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. Przez nie właściwie funkcjonujący układ limfatyczny w skórze i tkance podskórnej gromadzi się za dużo płynu śródtkankowego.
Terapia w ciąży
TERAPIA MANUALNANa pewno jest to terapia delikatniejsza niż normalnie. Jednak równie skuteczna. Dzięki czemu możecie pozbyć się dolegliwości, które Wam doskwierają.
Hiperlordoza
TERAPIA MANUALNAFizjologiczne wygięcie odcinka lędźwiowego w płaszczyźnie strzałkowej jest większe niż normalnie. Można powiedzieć, że dół pleców pogłębia się i dochodzi do przedniego pochylenia miednicy.
Masaż tkanek głębokich
TERAPIA MANUALNAJest to manualna forma pracy z ciałem. Metoda nakierowana jest na zwiększenie elastyczności oraz rozciągnięcie napiętych tkanek.