Zmęczenie mięśni

Zmęczenie mięśni
Biegasz, ćwiczysz, tańczysz, wpinasz się? A może po prostu pracujesz fizycznie?
Czy myślisz czasami o swoich mięśniach i o tym co się z nimi dzieje, gdy muszą długo pracować?
Podczas dużego wysiłku, mięśnie ulegają fizjologicznemu zmęczeniu. Mogą to manifestować w różny sposób, np. znużeniem, bólem, tkliwością.
Nadwyrężenie mięśni bierze się z podrażnienia niezmielinizowanych zakończeń nerwowych i wewnątrz mięśniowych naczyń krwionośnych przez zmiany chemiczne, które to zmiany zachodzą w płynie międzykomórkowym, zwłaszcza podczas podwyższenia się poziomu stężenia kwasu mlekowego i jonów K+.
Ból powstaje przez podrażnienia receptorów oraz otwarcia kanałów wapniowych, a także wciąganie nerwów w konflikt nerwowo-mięśniowy. Jeżeli mięsień jest nietrenowany, wówczas zmiany zachodzą szybciej.
Jako jeden z częstszych czynników jakie wpływają na zmiany w mięśniach wymienia się:
- temperaturę otoczenia i mięśni,
- wiek,
- szybkość przepływu krwi.
Konkretniej mówiąc, do zmian szybciej dochodzi w zimnie i u osób starszych.
Tak więc każdy większy wysiłek ma ogromny wpływ na powstawanie bólu, tkliwości, wrażliwości na ucisk. Warto pamiętać, że każdy mięsień przed obciążeniem należy właściwie rozgrzać, by nie doszło dodatkowo do jego uszkodzenia.
Jeżeli jesteś aktywny fizycznie zapraszamy na masaż do Marty Stanisławskiej. Rozluźni, wymasuje i pokaże jak w miarę możliwości walczyć z bólami.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Zmęczenie mięśni
TERAPIA MANUALNAPodczas dużego wysiłku, mięśnie ulegają fizjologicznemu zmęczeniu. Mogą to manifestować w różny sposób, np. znużeniem, bólem, tkliwością.

Rwa Kulszowa co to jest
TERAPIA MANUALNARwa kulszowa przyczyny i leczenie

Powrót do sprawności po operacji biodra
TERAPIA MANUALNADzięki wymianie stawu biodrowego jest możliwość powrotu do sprawności. Po takim zabiegu ogromnie ważną rolę spełnia rehabilitacja.

Dna moczanowa
TERAPIA MANUALNAJest to metaboliczna choroba wynikająca z zaburzeń metabolizmu kwasu moczowego powstającego z puryny. W momencie, gdy kwasu moczowego jest za duże stężenie prowadzi to do wytrącenia się kryształków moczanu sodu np. w płynie stawowym.