Wpływ jazdy konnej

Wpływ jazdy konnej

Jazda konna może pozytywnie wpływać na nasz kręgosłup i zdrowie, jednak ma też swoje elementy, które mogą wpływać na powstawanie urazów, kontuzji i dolegliwości bólowych.

Warto poznać wszystkie tajniki tej dziedziny sportu, by w jak największym stopniu wyeliminować możliwość wystąpienia dolegliwości.

Oto kilka ważnych zasad, które mogą mieć na to wpływ.

Pierwsza z nich dotyczy prostych pleców, ale uwaga, nie tylko na koniu, również w życiu codziennym. Podczas jazdy staraj się, by czubek Twojej głowy był wyciągnięty ku górze, ale przy jednoczesnym delikatnym ściągnięciu brody w kierunku szyi.

Gdy tak robimy pamiętajmy, by nie usztywniać zbyt mocno pleców, mówi się, że jednak luz powinien być wyczuwalny.

I oczywiście nie namawiamy do ciągłego wyprostowywania pleców i nie zabraniamy zginania się w przód, jedno nie wyklucza drugiego. Zgięcie tułowia w ruchu też nierzadko jest wymagane i pożądane.

Gdy Twoja przygoda się rozkręca warto przynajmniej raz na jakiś czas skonsultować się z osteopatą lub fizjoterapeutą, również na początku. Wszystko po to, by możliwość urazów sprowadzić do minimum.

Warto poznać swoje ciało i predyspozycje, a następnie wzmacniać je. Dowiedz się jak jest Twoja postawa, wygląd pleców może wpływać na dalszy rozwój.

Przykładem są osoby, które mają płaskie plecy, są one w grupie, która jest bardziej narażona na działanie sił kompresyjnych, a w dalszych etapach na dyskopatię.

Podczas wizyty u osteopaty lub fizjoterapeuty możesz lepiej poznać swoje ciało i jego ustawienie. Dowiesz się jak wygląda Twój kręgosłup, miednica itd.

To zaprocentuje w przyszłości, ponieważ będziesz mógł dostosować swój trening do tych aspektów. Terapeuta wskaże Ci też jak warto się rozgrzewać przed treningiem i co robić po nim, by było to dla Ciebie jak najbardziej korzystne.

W naszej przychodni jeźdźcami zajmują się Adam, Damian i Karol 

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skrócenie nogi a ruchomość narządów wewnętrznych

Skrócenie nogi a ruchomość narządów wewnętrznych

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czy coś oprócz mięśnia może powodować pozorne skrócenia kończyn?

Ból trzustki

Ból trzustki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Trzustka jest bardzo ważnym elementem wśród różnych części w naszym mechanizmie. Powstaje ona z dwóch zawiązków, grzbietowego i brzusznego, będących uchyłkami dwunastnicy. 

Ostroga piętowa, a leczenie Osteopatyczne

Ostroga piętowa, a leczenie Osteopatyczne

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Ostroga piętowa! Skąd to i dlaczego? Na początek, warto zaznaczyć, że ostroga nie "wyrasta" w tydzień. Jest to proces, który trwa bardzo długo. Proces przewlekłego przeciążania uszkadzania przyczepu rozcięgna podeszwowego w rejonie guza piętowego.

Nóżka na nóżkę

Nóżka na nóżkę

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Krzyżowanie nóg rozluźnia mięśnie brzucha, przez co mięśnie pleców muszą się napiąć w celu podtrzymania kręgosłupa. Może też po dłuższym czasie spowodować ból pleców.