Wpływ jazdy konnej

Wpływ jazdy konnej

Jazda konna może pozytywnie wpływać na nasz kręgosłup i zdrowie, jednak ma też swoje elementy, które mogą wpływać na powstawanie urazów, kontuzji i dolegliwości bólowych.

Warto poznać wszystkie tajniki tej dziedziny sportu, by w jak największym stopniu wyeliminować możliwość wystąpienia dolegliwości.

Oto kilka ważnych zasad, które mogą mieć na to wpływ.

Pierwsza z nich dotyczy prostych pleców, ale uwaga, nie tylko na koniu, również w życiu codziennym. Podczas jazdy staraj się, by czubek Twojej głowy był wyciągnięty ku górze, ale przy jednoczesnym delikatnym ściągnięciu brody w kierunku szyi.

Gdy tak robimy pamiętajmy, by nie usztywniać zbyt mocno pleców, mówi się, że jednak luz powinien być wyczuwalny.

I oczywiście nie namawiamy do ciągłego wyprostowywania pleców i nie zabraniamy zginania się w przód, jedno nie wyklucza drugiego. Zgięcie tułowia w ruchu też nierzadko jest wymagane i pożądane.

Gdy Twoja przygoda się rozkręca warto przynajmniej raz na jakiś czas skonsultować się z osteopatą lub fizjoterapeutą, również na początku. Wszystko po to, by możliwość urazów sprowadzić do minimum.

Warto poznać swoje ciało i predyspozycje, a następnie wzmacniać je. Dowiedz się jak jest Twoja postawa, wygląd pleców może wpływać na dalszy rozwój.

Przykładem są osoby, które mają płaskie plecy, są one w grupie, która jest bardziej narażona na działanie sił kompresyjnych, a w dalszych etapach na dyskopatię.

Podczas wizyty u osteopaty lub fizjoterapeuty możesz lepiej poznać swoje ciało i jego ustawienie. Dowiesz się jak wygląda Twój kręgosłup, miednica itd.

To zaprocentuje w przyszłości, ponieważ będziesz mógł dostosować swój trening do tych aspektów. Terapeuta wskaże Ci też jak warto się rozgrzewać przed treningiem i co robić po nim, by było to dla Ciebie jak najbardziej korzystne.

W naszej przychodni jeźdźcami zajmują się Adam, Damian i Karol 

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Żylaki

Żylaki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

To potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Choroba układu krwionośnego, która dotyczy wielu z nas.

Terapia czaszkowo - krzyżowa, teoria i koncepcja

Terapia czaszkowo - krzyżowa, teoria i koncepcja

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jest metodą wykorzystującą delikatny dotyk oraz stymulację ruchową w celu poprawy stanu zdrowia i funkcji ciała. 

Skręcenie kostki

Skręcenie kostki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skręcenie kostki to częsty uraz do, którego dochodzi podczas biegania bądź na skutek nieszczęśliwie postawionej nogi. Objawia się obrzękiem i bólem.

W poszukiwaniu zdrowia

W poszukiwaniu zdrowia

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Początek tej dziedziny nauki sięga korzeniami do XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, jej twórcą był Andrew Still. Miał on na celu szukanie zdrowia, nie chciał zatruwać ciała lekami, a pomóc mu w naturalny sposób reagować.