Blizna a zmęczenie

Blizna a zmęczenie

Mieczysław trafił do mnie z bardzo silnym przewlekłym zmęczeniem. Był bardzo zapracowanym człowiekiem całe życie pracował na dwie trzy zmiany. Nigdy nie lubię odpoczywać a w wakacje zawsze robił coś przy domu. Ma cudowną żonę i trójkę dzieci, które bardzo go wspierają

Jego dzieciństwo nie było usłane różami. Musiał pomagać tacie w interesie i często wstawał o 4 rano aby pomóc mu handlować po rynkach

Jego mama była bardzo schorowana Cierpiała na astmę i nie mogła zbyt dużo się ruszać trzeba było bardzo pomagać także i w domu.

Miał czworo rodzeństwa jednak większość z nich wyjechało bardzo wcześnie z domu

Problemy u niego zaczęło się około czterdziestego roku życia jak zaczął wstawać rano to czuł wielkie zmęczenie

Na początku poszed do lekarza pierwszego kontaktu i lekarz przepisał szereg badań krwi oraz badanie tarczycy. Wszystko wyszło w normie

Potem trafił do neurologa który także nic nie stwierdził. Lekarz już nie wiedział o co chodzi, więc wysłał go do psychiatry i ten dał mu leki, które brał przez trzy lata.

Te leki spowodowała że zaczął czuć się bardzo ospale więcej odpoczywał i miał jeszcze mniej energii

Trafił do mnie z bólami kręgosłupa ale od razu powiedział że cierpi na przewlekłe zmęczenie, przyszedł w ciemno tak jak do masażysty nie wiedział że jestem osteopatą.

Ból kręgosłupa oczywiście bardzo szybko naprawiliśmy i zaczęliśmy coraz głębiej grzebać w jego organizmie

Okazało się że brzuch miał pocięty - usunięcie wyrostka robaczkowego

Druga sprawa w dzieciństwie miał otwarte złamanie ręki która także świeciła dużą blizną

Mimo że przewlekłe zmęczenie nie ma bezpośredniego związku z blizną to jednak ta wyjątkowa blizna po wyrostku robaczkowym może dawać pogorszenie pracy narządów wewnętrznych

Blizna manifestowała się dużymi zrostami co utrudniało powrót krwi żylnej do wątroby

Praca z blizną która ma wiele wiele lat nie jest łatwa i trzeba opracować wszystkie tkanki wokoło aby ruchomość tej właśnie bliznę zaczęła się polepszać

Praca obejmowała terapie tkanek miękkich - masaż głeboki, terapię manualną oraz poprawę postawy

Po wielu miesiącach pracy nad jego ciałem w końcu jego zmęczenie zaczęło znikać i znów poczuł się tak jak w dzieciństwie gdzie pełen energii wstawał o 4 rano aby pracować z tatą

--------

Blizna to element, który wielu z nas ma. Choć każda jest inna to z większością warto „popracować”.

W chwili gdy dojdzie do głębokiego uszkodzenia skóry, ma miejsce uszkodzenie ciągłości oraz jej warstw głębokich, wówczas dochodzi do wytworzenia blizn, nie ma tu znaczenia, że rana goi się bezproblemowo. Blizna jest widoczna zmianą w ciągłości skóry, odpowiada za połączenie brzegów rany i goi ubytki, ale jednocześnie odróżnia się strukturą, budową, funkcjonalnością oraz kolorem od zdrowej części skóry.

Początkowa faza to ocena tkanek, które dotyczą blizny i jej okolic. Podczas tej diagnostyki szczególnie bierze się pod uwagę: długość, grubość i szerokość blizny, objaw liny stalowej, nieregularność, miękkość, zarys, pigmentacje blizny, elastyczność i strukturę, funkcję, jak wygląda napięcie tkanek, wrażliwość na bodźce i aktywność blizny.

Każda osoba, która ma bliznę może z nią „walczyć”, by nie była aż tak twarda czy widoczna.

Znajdując pomoc u nas w Centrum Osteopatii i Terapii Manualnej, Twoja blizna będzie zmiękczana i rozluźniana, ale nie tylko ona, zajmiemy się także tkankami wokół niej.

Zwiększamy także dopływ substancji poprzez lepsze ukrwienie. W przypadku starszych blizn, staramy się pracować nad uelastycznieniem i rozluźnieniem zgrubiałej tkanki.

Terapia blizn zajmuje się Monika, Marta Andrzejewska i Marta Stanisławska oraz osteopaci i terapeuci osteopatyczni Adam, Maciej i Karol.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Jazda konna, a stretching i ergonomia

Jazda konna, a stretching i ergonomia

TERAPIA MANUALNA

Rozciąganie to nieodłączna część treningu dla większości sportowców. Jednak wiele osób robi to pobieżnie, a nawet pomija całkowicie.

Fizjoterapia stomatologiczna Łódź

Fizjoterapia stomatologiczna Łódź

TERAPIA MANUALNA

Staw skroniowo-żuchwowy jest w szczególny sposób narażony na dysfunkcje. Jest bowiem jednym z najczęściej używanych przez człowieka stawów.

Ruchomość kręgosłupa

Ruchomość kręgosłupa

TERAPIA MANUALNA

Ruchomość całego kręgosłupa jest sumą zakresu ruchów w poszczególnych stawach kręgosłupa. Gdy jeden z odcinków kręgosłupa traci swój naturalny ruch, sąsiadujące odcinki dążą do wyrównania, czyli kompensacji.

Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

TERAPIA MANUALNA

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety...