Ból i drętwienie

Ból i drętwienie

Czy często boli cię szyja i głowa?

Czy masz drętwienia ręki albo kłucia?

Czy masz chrypkę i pochrząkiwania?

Czy masz migrenę bóle głowy i syndrom przewlekłego zmęczenia?

Ostatnimi czasy bardzo dużo ludzi cierpi na bóle i problemy górnego Kwadrantu klatki piersiowej, szyi i głowy

Oczywiście najprostszymi problemami to są bóle napięciowe odcinka szyjnego, to miogelozy i inne problemy w tych strukturach mogą powodować bóle odcinka szyjnego. Inne schorzenia to problemy z dyskami I stawami między kręgowymi. Nadwyrężenie tych struktur powoduje pojawianie się przepuklin jądra miażdżystego. Te problemy zaczynają manifestować się poprzez bóle w kończynie. Im bardziej oddalone promieniowanie czyli aż na przykład do ręki tym bardziej silniejszy ucisk na kręgosłup.

Innym problemem który może powodować bóle odcinka szyjnego to problemy z tarczycą. Sama ruchomość tarczycy jest bardzo ważna, ponieważ ta ruchomość będzie powodowała większe lub mniejsze problemy z ukrwieniem owego gruczołu. Dlatego bardzo ważne jest abyśmy w pracy siedzieli wyprostowani i nie uciskali struktur w przedniej części gardła. To ta kompresja może spowodować w przyszłości niedomagania tarczycy i problemy z syndromem przewlekłego zmęczenia.

Otwór Górny klatki piersiowej. Syndrom tego tworu może powodować duże bóle szyi głowy oraz przewlekłe zmęczenie, problemy ze snem. Otwór ten to jest nic innego jak funkcjonalna przepona która ograniczona jest między innymi przez pierwsze żebro i obojczyk. Jeśli w tej okolicy występuje duża kompresja, to i jakość krążenia i unerwienie w tych okolicach będzie kompletnie zaburzona.

Bóle napięciowe głowy mogą być spowodowane sklejenien powięzi w obrębie czaszki. To te sklejenia mogą powodować problemy ze snem. Z migrenami, bólami i przewlekłym zmęczeniem i stresem.

Całe Górne obszary o którym dzisiaj mowa są dosyć trudne do autoterapii.

Dlatego proszę państwa należy przeciwdziałać tym problemom.

Wszelkie czynności wykonywany z rękami w górze czyli powyżej 90° w stawie barkowym będą przyczyniac się do uszkodzeń odcinka szyjnego.

Pozycja zgarbiona podczas pracy siedzącej to nie są tylko puste słowa mówione przez Fizjoterapeutów i ortopedów ale ma to głębszy sens gdyż taka pozycja będzie uciskała całą strukturę szyi i gardła od przodu dlatego przeciwdziałaniem temu będzie ergonomiczna pozycja wyprostowana.

Aby przeciwdziałać napięciom czaszki i odcinka szyjnego bardzo korzystne jest częste relaksowanie się w pozycji zerowej czyli na plecach. Podczas tego typu czynności twój odcinek szyjny i połączenia z czaszką będą przez oddychanie rozciągały się i normalnizowały napięcia.

Podczas codziennej pracy należy zwrócić uwagę czy nie mamy głowy wysuniętej do przodu, czy nie mamy uniesionych barków oraz czy nie pracujemy na ciągłym wdechu!!!

Jeśli ww czynności będziemy wykonywać w patologiczny sposób nadmiernie użytkując maszyna ludzką, to możemy być pewni urazów i problemami ze snem i zmęczeniem.

W naszej przychodni z tymi problemami poradzą sobie Marta Stanisławska, Marta Andrzejewska i Mateusz - to fizjoterapeuci, którzy stosują doskonałe techniki powięziowe

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

TERAPIA MANUALNA

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety...

Ostroga piętowa Łódź

Ostroga piętowa Łódź

TERAPIA MANUALNA

Każde, nawet niewielkie schorzenie, może w perspektywie czasu zaburzać harmonijną pracę ludzkiego organizmu. 

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

TERAPIA MANUALNA

Dziś dowiesz się o kilku możliwościach zmian w stylu życia, gdy pojawił się ból i jest on przewlekły. 

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka

TERAPIA MANUALNA

Kanał nadgarstka to charakterystyczna szczelina, którą oddzielają kości oraz więzadła nadgarstka, przez który przechodzi nerw pośrodkowy, umożliwiający czucie i ruchomość w dłoni.