Kręgosłup lędźwiowy
Ból kręgosłupa lędźwiowego to częsty problem, z który zgłaszają się do nas pacjenci. Uciążliwy, dokuczliwy, utrudniający wykonywanie codziennych zadań. Czyli nic przyjemnego, a przecież można z tym sobie poradzić.
Wystarczy szczypta dobrze dobranej terapii, łyżka dyscypliny oraz kilka kropel doświadczenia.
W czasach, gdy duża część z nas ma pracę siedzącą, prowadzi mało aktywny tryb życia, częściej jeździ samochodem niż wędruje, to niestety, ale kręgosłup nie jest przystosowany do obciążeń jakie mu serwujemy. A życie nie powie, odpocznij, zrobisz to kiedy indziej… Trzeba często coś podnieść, czy to dziecko, jego wózek, a może ciężkie torby z zakupami. Szef też nie powie, nie przenoś tych ciężkich dokumentów, nie siedź tyle przy biurku…
Osłabienie siły mięśniowej połączone z niecodzienną, ciężką pracą fizyczną daje natychmiastowy efekt pod postacią np. bólu kręgosłupa lędźwiowego.
Kiedy jesteśmy narażeni na dolegliwości związane z kręgosłupem lędźwiowym??
Oto kilka przykładów:
1. Gdy nagle, wymuszamy bardzo duże napięcie mięśni, bez odpowiedniego przygotowania i w niewłaściwy sposób. Np. gdy podnosimy coś ciężkiego, może być to paczka od kuriera, którą chcemy wrzucić na szafkę.
2. Gdy w pracy spędzamy długie godziny w pozycji siedzącej, bez odpowiedniej przerwy i „gimnastyki”. Mięśnie wówczas niestety, ale się rozleniwiają.
3. Podczas wykonywania zadań wymuszających duże napięcie na mięśniach prostowników, przy jednoczesnym braku odpoczynku dla nich.
Jeżeli nie będziemy traktować naszego organizmu w odpowiedni sposób, będzie zapalał czerwoną lampkę alarmową. Najpierw będą to krótkie sygnały, jednak z czasem wydłużą się i uniemożliwią nawet podniesienie się z łóżka.
Warto już przy pierwszych oznakach, pojawieniu się bólu w kręgosłupie odwiedzić terapeutę, który pomoże, ale także pokaże co robić, by takie sytuacje powtarzały się jak najrzadziej.
Zapraszamy do naszych terapeutów manualnych: Marty Andrzejewskiej, Marty Stanisławskiej, Mateusza i Moniki.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA
Zastój limfatyczny - kiedy warto skorzystać z drenażu?
TERAPIA MANUALNAProblem ten dotyczący coraz większej ilości osób, nazywany jest także obrzękiem limfatycznym. Problematyczna dolegliwość, nie można jej lekceważyć, nie tylko pod względem estetycznym, ale także zdrowotnym!
Jak przeciwdziałać stanom zapalnym
TERAPIA MANUALNAUkład odpornościowy zostaje rozregulowany głównie poprzez zbyt dużą ekspozycję na antygeny oraz pośrednio przez czynniki zaburzające równowagę układów nerwowego i endokrynnego.
Stopa płaska
TERAPIA MANUALNATym mianem określane jest spłycenie łuku podłużnego przyśrodkowego, który powoduje nadmiernie płaskie ustawienie stopy.
Dna moczanowa
TERAPIA MANUALNAJest to metaboliczna choroba wynikająca z zaburzeń metabolizmu kwasu moczowego powstającego z puryny. W momencie, gdy kwasu moczowego jest za duże stężenie prowadzi to do wytrącenia się kryształków moczanu sodu np. w płynie stawowym.