UROGINEKOLOGIA
Terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha
Na początku drogi z rozejściem mięśnia prostego brzucha należy popracować nad właściwie działającym tułowiem – żeby dawał stabilizację i odpowiednio przenosił obciążenia.
Rozejście mięśnia prostego brzucha - historia Joanny
Wiele z nas boryka się z problemem rozejścia mięśnia prostego brzucha. Ale czy wiemy jak powinnyśmy postępować, gdy zauważymy pierwsze symptomy? Gdzie warto skierować swoje kroki?
Profilaktyka w rozejściu mięśnia prostego brzucha
Dowiedz się jak powinna wyglądać profilaktyka, która pomoże uniknąć rozejścia mięśnia prostego brzucha.
Zespół bolesnego pęcherza
Jest to nieprzyjemne odczucie – parcie, ból, dyskomfort – które odczuwane jest w pęcherzu, a dolegliwości trwają dłużej niż 6 tygodni przy braku infekcji i innych przyczyn wywołujących takie problemy.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual Syndrome, PMS) to zespół subiektywnych i obiektywnych dolegliwości, które występują zawsze w drugiej fazie cyklu.
Nietrzymanie stolca i gazów
Leczenie jest na wielu poziomach, jeden z nich to rehabilitacja mięśnie zwieraczy i odpowiednia dieta.
Wulwodynia
To kobieca dolegliwość, dla której charakterystyczne jest odczuwanie bólu sromu, który utrudnia zarówno stosunek płciowy jak i siedzenie lub uprawianie aktywności fizycznej.
Obniżenie narządów miednicy
Problem z którym często można się spotkać, a wiele z nas wciąż się go wstydzi. Pojawia się u ok. 6-11 % kobiet, niestety im starsza osoba tym problem się natęża.
Rozejście mięśnia prostego brzucha
Rozejście mięśnia prostego brzucha jak przedstawia definicja, to oddzielenie się na boki każdej z głów mięśnia prostego, który umiejscowiony jest w obrębie przedniej ściany brzucha, a przy tym poszerzeniem kresy białej.
Nietrzymanie moczu
Nie ma czego się wstydzić, gdyż wiele osób zmaga się z tą dolegliwością, często w zaciszu własnego domu, zamiast poprosić o pomoc specjalistę...
Bolesne miesiączki
Drogie Panie, czy macie bolesne miesiączki?
Czy wiecie dlaczego tak się dzieje?
Co z tym możecie zrobić?
Wysiłkowe nietrzymanie moczu
Około 30-50% osób cierpi na ten problem, a aż 10% przed 40 rokiem życia. W przedziale od 40 do 60 roku staje się bardziej zaawansowana ta dolegliwość, co z czasem staje się uciążliwe w życiu codziennym.