Jak osteopatia wpływa na mózg dziecka
Jak działają półkule mózgowe dziecka?
Dziecko uczy się i lewą i prawą półkulą.
Jedną z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie procesu uczenia się, jest rezultat badania mózgu przeprowadzone w ciągu ostatnich 20 lat.
Badania te obejmowały obserwację zmian w funkcjonowaniu mózgu po uprzednim Chirurgicznym przerwaniu połączeń nerwowych pomiędzy obiema półkulami.
Każda z półkul funkcjonuje w różny i niezależnie od siebie sposób.
Lewa półkula jest lepiej przystosowana do wykonywania zadań analitycznych takich jak: dodawanie, posługiwanie się językami w mowie i piśmie, rozumowanie obiektywne, analityczne, krytyczne oraz nauki ścisłe.
Prawa półkula odnosiła lepsze rezultaty w dziedzinach subiektywnych np. w komponowaniu muzyki i Sztuk pięknych, myśleniu abstrakcyjnym, tworzeniu trójwymiarowych modeli, w operowaniu wyobraźnią i intuicją.
Inni Naukowcy zauważyli, że nawet u osób u których połączenia między półkulami są nienaruszone ma miejsce pewnego rodzaju podział funkcji.
Dlatego jest popularny pogląd, że niektórzy funkcjonują lewą, a niektórzy prawą półkulą.
Zdolności muzyczne dziecka
Na przykład umiejętność gry na każdym instrumencie, wymaga dopracowania wielu analitycznych zadań takich jak umiejscowienie palców, teoria muzyki czy rytmika. Te funkcje mózgu odbywają się przeważnie w lewej półkuli, muszą być jednak one uzupełnione wyczuciem nastroju, indywidualną ekspresją i kreatywnością co należy do prawej półkuli.
Tak samo w biznesie. Z wyjątkiem analitycznych umiejętności bardzo ważne jest posiadanie czegoś subiektywnego, czyli intuicji.
Lepsza praca mózgu dziecka
Aby w pełni korzystać z wyżej wymienionej funkcji umysłu, warto mieć zsynchronizowane półkule mózgowe.
Oprócz ćwiczeń manualnych, dziecko lub dorosły może skorzystać z terapii kranio sakralnej. Jest to pewna koncepcja Osteopatyczna, która pracuje w obrębie kości czaszki mózgowia oraz płynu mózgowo-rdzeniowego. Terapia kranio sakralna pracuje i strukturalnie na poszczególnych częściach głowy, ale także intuicyjnie, wsłuchując się w potrzeby ciała.
Zalety terapii osteopatycznej
- lepsza koncentracja,
- lepsza pamięć,
- kontrola emocji,
- większa kreatywność,
- leczenie ADHD,
- leczenie bierności u dzieci,
- wspomaganie w spektrum autyzmu.
Kto pomoże?
Osteopaci czyli Adam, Karol i Maciej.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Nadmierne pocenie się
OSTEOPATIA DOROSŁYCHCzemu nadmiernie się pocimy?
Pocenie się może powodować dyskomfort w życiu codziennym.
Historia Krystyny czyli o Fibromialgii
OSTEOPATIA DOROSŁYCHFibromialgia to nic innego jak przewlekły ból mięśniowy oraz występujące bolesne punkty uciskowe, a także zaburzenia snu i zmęczenie.
Dysplazja stawu biodrowego
OSTEOPATIA DOROSŁYCHWrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...