Złamania
>Złamania to dość częste urazy kończyn dolnych czy górnych.
Oczywiście rodzajów i miejsc jest bardzo dużo, ale czy warto później podjąć się rehabilitacji?
Na początek kilka ważnych informacji: statystycznie, grupę największego ryzyka stanowią dzieci, mężczyźni do 45 roku życia oraz kobiety po 50 roku życia. Do złamania dochodzi, ponieważ kość w danym miejscu nie może podołać sile, która w tej chwili na nią zadziałała, jak również energia ta przewyższa odporność tkanki, na skutek czego kość ulega pęknięciu bądź złamaniu.
Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego.
Po tego rodzaju urazie rehabilitacja jest bardzo ważna! W pierwszej kolejności specjalista będzie pracować nad przywróceniem odpowiedniego zakresu ruchu dla złamanego miejsca.
Takie ćwiczenia, które umożliwią progres w zakresie ruchu i siły są jednymi z ważniejszych. Poza tym fizjoterapeuta wykonuje także mobilizację stawów wokół danego miejsca, a w przypadkach tego wymagających także neuromobilizację.
Gdy była konieczna operacja, wówczas pomoc można znaleźć w walce z blizną, która pozostała po zabiegu. Masaż i mobilizacja blizny będzie bardzo ważna, by zmniejszyć jej widoczność i by nie stała się zgrubiałym, nieestetycznym miejscem na ciele.
Złamanie często kończy się unieruchomieniem kończyny
Takie unieruchomienie będzie powodować ograniczenie krążenia krwi i limfy w strukturach zawiadujących dana partie ciała
Zabiegi Osteopatyczne będą przywracały krążenie w dany obszar - dzięki temu dana kończyna może mieć mniej powikłań.
Jeśli potrzebujesz pomocy po złamaniu, zapraszamy do nas, bowiem rehabilitacja jest priorytetem, gdy chcesz wrócić do zdrowia.
Nie warto z tym zwlekać zbyt długo, gdyż mogą powstać przykurcze, których trudno się pozbyć!
Kto pomoże u nas? Marta, Mateusz i Monika.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Inwestycja w zdrowie
OSTEOPATIA DOROSŁYCHJak często zastanawiamy się nad złożonością naszego kręgosłupa? Jak często robimy coś w kierunku tego, aby nasz kręgosłup był w dobrej kondycji?
Dysplazja stawu biodrowego
OSTEOPATIA DOROSŁYCHWrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...
Zespół Cushinga
OSTEOPATIA DOROSŁYCHZespół objawów klinicznych będących konsekwencją podwyższonego stężenia glikokortykosteroidów w ustroju.
Zwyrodnienia kręgosłupa
OSTEOPATIA DOROSŁYCHZwyrodnienie kręgosłupa to nic innego jak zwyrodnienie stawów. Zmiany te mogą dotyczyć zmniejszenia wysokości dysku oraz utratę chrząstki stawowej, co prowadzi do rozwoju narośli kostnych oraz pogrubienie kości.