Sztywność ciała
Sztywność ciała
Teraz coś dla ciekawskich świata!
Czy wiecie czym jest zespół uogólnionej sztywności?
Jest to choroba, która objawia się poprzez bolesne skurcze i uczucie sztywności mięśni narastające z biegiem czasu. Etapem końcowym jest całkowite unieruchomienie ciała, bowiem dotyczy to wszystkich mięśni kończyn i kręgosłupa.
We wczesnej fazie choroby, dolegliwości mylnie mogą sugerować bóle kręgosłupa. Jednak coraz częściej mówi się o tym, że jest to problem natury autoimmunologicznej.
Obniżenie progu pobudliwości zakończeń nerwowych wywołane jest przez uwalnianie histaminy, acetylocholiny, serotoniny, bradykininy, adenozyny oraz jonów potasu.
W chwili gdy wzrasta ciśnienie śródmięśniowe może w efekcie dojść do poważnego ucisku na nerwy i naczynia!!
Na tym etapie może być potrzebna pomoc specjalisty w obarczeniu obrzękniętych mięśni, gdyż samo zaprzestanie wysiłku może już nie pomóc!
Kto pomoże na sztywność ciała?
Sztywność ciała powoduje że nasze ruchy są ociężałe, przestajemy mieć siłę na sport oraz najchętniej byśmy leżeli na kanapie.
Terapia sztywności ciała to precyzyjne cofnięcie zmian, które mają miejsce w tkankach, powolne rozklejanie powięziowe oraz zwiększenie utraconych ruchów w stawach do podstawa
Podczas holistycznej terapii najpierw wykonujemy terapie manualna oraz ćwiczenia rozciągające, a potem przez techniki mobilizacji stawów obwodyowych - działamy na globalna ruchomość całego ciała
Zacznij wizytę od terapeuty manualnego czyli Edyty lub Marty
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Skuteczne leczenie rwy kulszowej w Łodzi
OSTEOPATIA DOROSŁYCHCzy każdy ból pleców w odcinku lędźwiowym to rwa kulszowa? Jak się dowiedzieć co mi dolega?
Duszność
OSTEOPATIA DOROSŁYCHDoświadczyłeś może ataku duszności? Najprawdopodobniej jest to konsekwencja czynników fizjologicznych, psychologicznych bądź chorób...
Oddech to życie
OSTEOPATIA DOROSŁYCHPodczas dobrze wykonanego wdechu powinna pracować przepona, która robi miejsce dla rozszerzających się płuc, a dzięki temu wypełniają się po brzegi tlenem!..