Ból
Ból - jak sobie z nim radzić?
Stoisz w aptece kolejka dłuuuga... starsza Pani kupuje 10 opakowań leków przeciwbólowych. Spytana, czy wystarczy przez farmaceutkę - odpowiedziała tak - na tydzień.
Ten obraz mam ciągle przed oczami. To fakty!
Ludzie są bezsilni jeśli chodzi o ból. Kto jest temu winien ? Establishment medyczny czy własna ignorancja?
Leki przeciwbólowe przykrywają kontrolkę silnika! Auto po paru dniach przestało by pracować ! Nasze ciało na szczęście nie wyniszcza się przez wiele lat.
Przykładowo - po operacji na kolano - ono dalej boli. Bierzemy przeciwbólowe i tak przez długi okres. Okazuje się, że po operacji kolana został wacik lub inny instrument. Nie lepiej szukać rozwiązania by go wyjąc niż ciągle zakrywać kontrolkę kolana?
SKOŃCZYŁY się czasy niewiedzy ! Wiele informacji mamy w internecie, a metodologie postępowania mamy na Youtube. Jeśli dalej mamy problem, mamy na pęczki Fizjo lub Osteopatów! AO
Leki przeciwbólowe – czy zastanawiałeś się kiedyś ile w ciągu miesiąca ich zażywasz (mowa o tych branych na własną rękę, bez recepty i bez konsultacji ze specjalistą)?
Jeśli jest to znikoma ilość, to dobrze, jeśli za dużo to czas coś z tym zrobić.
A pierwszym krokiem może być zapoznanie się z konsekwencjami nadużywania leków przeciwbólowych.
Przez ogólnodostępność tego rodzaju środków, często nie zastanawiamy się, jak należy je dawkować, oraz jakie są efekty uboczne zbyt częstego ich stosowania, więc przybliżymy tą tematykę.
Są dwa najpopularniejsze rodzaje tabletek przeciwbólowych, dzielą się ze względu na podstawowy składnik, pierwsze z nich zawierają paracetamol, drugie zaś ibuprofen (niesteroidowe leki przeciwzapalne).
Do najczęstszych skutków ubocznych zalicza się m.in.:
- bóle brzucha,
- problemy z apetytem,
- biegunkę,
- nerwowość,
- nudności,
- zwiększoną potliwość,
- wymioty i nudności,
- krew pojawiająca się w stolcu,
- senność bądź bezsenność,
- problemy z oddychaniem,
- omdlenia i wiele innych.
U części pacjentów nadużywających leki stosowane do zwalczania bólu głowy mogą pojawić się tzw. polekowe bóle głowy zwane także bólami z odbicia. W większości przypadków polekowy ból głowy charakteryzuje się:
• Odczuwany jest jako tępy i uciskowy ból,
• Obejmuje całą głowę, jednak największe nasilenie odczuwane jest w okolicy czołowo – skroniowej.
By nie pomylić tego z niczym innym, powinno się skorzystać z pomocy specjalisty, wówczas również można rozwiązać problem zbyt częstego zażywania leków.
O dolegliwościach i konsekwencjach nadużywania leków przeciwbólowych, można się rozwodzić bardzo długo, ale mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże chociaż niektórym z Was i następnym razem zastanowicie się kilka razy zanim sięgniecie po kolejną tabletkę.
Kto pomoże na bóle ?
Monika - bóle kobiece, kręgosłupa, kończyn, głowy
Marta A - bóle stop kręgosłupa, głowy,
Marta S - bóle kręgosłupa i barków
Joanna - Bóle wzrostowe u dzieci , problemy rozwojowe u dzieci , bóle skoliotyczne
Mateusz - bóle kręgosłupa ale także kolan i barków
Adam, Karol i Maciej - bóle brzucha i inne niesprecyzowane problemy zdrowotne
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skamieniałeś?
OSTEOPATIA DOROSŁYCHJeśli skamieniałeś, czujesz ze Twoje ruchy są ociężałe i ograniczone.... poczytaj!

Sarkoidoza
OSTEOPATIA DOROSŁYCHPrzebieg sarkoidozy może być zmienny. U około 85% chorych sarkoidoza ustępuję samoistnie w ciągu dwóch lat. Jednak u ok. 10-30% chorych przebieg jest przewlekły, a często nawet postępujący.

Nerwica
OSTEOPATIA DOROSŁYCHNerwica to zaburzenie lękowe, jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych, które dotykają wiele osób w różnym wieku.

Dystonia nerwowo-krążeniowa
OSTEOPATIA DOROSŁYCHPod tą nazwą kryje się psychonerwica, podczas której pacjent odczuwa różne dolegliwości ze strony serca.