Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu

Czy problem nietrzymania moczu dotyczy Ciebie bądź kogoś z bliskich?

Nie ma czego się wstydzić, gdyż wiele osób zmaga się z tą dolegliwością, często w zaciszu własnego domu, zamiast poprosić o pomoc specjalistę.

Wychodzimy więc naprzeciw problemowi i tym, którzy boją się mówić o nietrzymaniu moczu. Część z Was pewnie nie wie, że nie tylko seniorzy mogą uskarżać się na takie dolegliwości, często dotykają one młodych osób w sile wieku.

Niestety statystycznie to kobiety chorują częściej od mężczyzn. Uwarunkowane jest to kilkoma następującymi czynnikami: u kobiet starszych może mieć to związek z fizjologicznym zwiotczeniem mięśni dna miednicy, u młodszych osób może być to spowodowane chorobą układu moczowego, przebytymi porodami – zwłaszcza, gdy odbywały się siłami natury. Ponadto nietrzymanie moczu może być wynikiem różnego rodzaju urazów, zabiegów chirurgicznych, a u mężczyzn chorób związanych z prostatą.

W tym przypadku pomoc można znaleźć u nas. Osteopatia w odróżnieniu od medycyny tradycyjnej, nie skupia się jedynie na mięśniach dna miedniczy, ale co ważne na zabiegach wykonywanych na poziomie strukturalnym, wewnętrznym oraz cranialnym.

Ponadto stosuje się fizjoterapię, która obejmuje m.in.: kinezyterapię (ćwiczenia fizyczne, biofeedback), zabiegi fizykalne oraz masaż medyczny.

Nie wstydź się swoich dolegliwości, my wysłuchamy z jakimi problemami się borykasz i z chęcią pomożemy w walce z nimi!!

Kto u nas pomoże ?
Monika oraz osteopaci.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: UROGINEKOLOGIA

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

UROGINEKOLOGIA

Około 30-50% osób cierpi na ten problem, a aż 10% przed 40 rokiem życia. W przedziale od 40 do 60 roku staje się bardziej zaawansowana ta dolegliwość, co z czasem staje się uciążliwe w życiu codziennym.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

UROGINEKOLOGIA

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual Syndrome, PMS) to zespół subiektywnych i obiektywnych dolegliwości, które występują zawsze w drugiej fazie cyklu.

Bolesne miesiączki

Bolesne miesiączki

UROGINEKOLOGIA

Drogie Panie, czy macie bolesne miesiączki?

Czy wiecie dlaczego tak się dzieje?

Co z tym możecie zrobić?

Zespół bolesnego pęcherza

Zespół bolesnego pęcherza

UROGINEKOLOGIA

Jest to nieprzyjemne odczucie – parcie, ból, dyskomfort – które odczuwane jest w pęcherzu, a dolegliwości trwają dłużej niż 6 tygodni przy braku infekcji i innych przyczyn wywołujących takie problemy.