Dietetyka - Nadwaga i otyłość
Nadwaga i otyłość
Warto wiedzieć, że nie są to tylko problemy natury estetycznej – jest to znacznie bardziej złożony problem, który może doprowadzić niestety nawet do śmierci.
Za nieprawidłową wagę może odpowiadać kilka czynników takich jak:
Zła dieta, nieprawidłowe odżywianie się – mowa o spożywaniu zbyt dużej ilości jedzenia przetworzonego, zawierającego „złe” tłuszcze, cukry i mnóstwo chemii. Ponadto systematyczność jedzenia jest zaburzana, gdyż posiłki są jadane nieregularnie i w pośpiechu. I zamiast jeść kilka mniejszych porcji, ale regularnie, to opychamy się na zapas, często przed snem, gdy nadrabiamy zapomniany obiad.
Ruch! To kolejna sprawa. W dzisiejszych czasach wielu z nas rusza się coraz mniej, prowadzi siedzący tryb życia (np.: w pracy, w samochodzie, w domu przed komputerem..). Jest to najprostsza droga do przybierania na wadze. A wystarczyłby spacer, jazda na rowerze, pójście na basen popływać czy wiele innych, nawet nie codziennie, ale ważne by systematycznie!
Oczywiście osoby, które mają predyspozycje genetyczne do nadwagi powinny dwa razy bardziej uważać na swoją wagę, gdyż łatwiej przybywa im kilogramów. Ale jeśli samemu nie można dać sobie rady, wystarczy zgłosić się do właściwej osoby po pomoc, ważne by jej zaufać i wdrażać w życie zalecenia!
Jeśli nie będziemy ostrożni doprowadzimy swoje ciało i organizm do bardzo złego stanu. Nadwaga i otyłość prowadzą do wielu chorób (cukrzycy, chorób serca, chorób zwyrodnieniowych kości, zaburzeń hormonalnych i innych). Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie!!
Leczenie otyłości w naszej przychodni zaczyna się od wizyty u dietetyczki, czyli Sonii.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA
MINDFUL EATING
DIETETYKA DZIECIĘCAJest to część praktyki mindfulness. Dowiedz się czym jest „uważne jedzenie”?
Dietetyka - Jelita - informacje ogólne
DIETETYKA DZIECIĘCAJelito grube jest uważane za ważny, a może nawet najważniejszy organ ludzkiego organizmu. Nazywane bywa nawet drugim mózgiem, ponieważ jego rolą jest nie tylko wchłanianie substancji odżywczych i formowanie kału. Ma dużo więcej "do powiedzenia".
Neofobia rozwojowa
DIETETYKA DZIECIĘCANeofobia pokarmowa jest naturalnym etapem rozwoju człowieka. Pierwsze oznaki neofobii możemy już zaobserwować pod koniec 1 roku życia dziecka, ale częściej obserwujemy go w 2-3 roku życia dziecka i trwa do 5-6 roku życia.
Dieta regeneracyjna
DIETETYKA DZIECIĘCAPo ciąży każda kobieta powinna zadbać o siebie i swój organizm tak samo jak w ciąży, dlatego że musi się on odbudować i zregenerować.