Dietetyka - Pasożyty
Przyczyna niektórych chorób.
Parazytologią zainteresowałem się już 10 lat temu. Stwierdziłem na logikę, że skoro jest na zewnątrz miliony mrówek i korników i roztoczy, to musi być wewnątrz nas także ich miliony.
Pamiętam pierwsze lewatywy i oczyszczania wątroby według Małachowa. To była prawdziwa szkoła życia.
Aktualnie zauważyłem wielki trend, by leczyć się z pasożytów przez odpowiedniki zapperów.
Uważam, że najpierw przestańmy wpierdzielać rzeczy, które albo mają w sobie pasożyty albo prowokują ich rozrost. Zacznijmy praktykować oczyszczanie swoich rur przez lewatywy, a potem poszukajmy dalej, aby dokręcić śrubkę lepiej wziąć klucz i to zrobić niż używać telekinezy.
Pasożyty są wewnątrz nas i albo je wykorzystamy, albo one nas wykorzystają - dlatego drogi czytelniku - sięgnij do literatury i poczytaj o tym problemie.
AO
Pasożyty ludzkie
Słowo pasożyt częściej kojarzy się ze zwierzętami, ale człowiek też może je „złapać”.
Ogólnie są to organizmy zwierzęce bądź roślinne, które by przeżyć wykorzystują inne organizmy. Jednak ludzi częściej dotyczą te pierwsze.
Podzielić można je na zewnętrzne i wewnętrzne. Do zewnętrznych zaliczane są m.in.: wszy, kleszcze, świerzbowce czy komary. Zaś do wewnętrznych: pierwotniaki, obleńce (np. owsiki, glisty, włosień) oraz płazińce (przywry i tasiemce).
Pasożyty znajdują się wszędzie, przez co zarazić się nimi jest bardzo łatwo. Mogą trafić do nas drogą pokarmową, poprzez wodę – zarówno tą do picia jak i tą znajdującą się w zbiornikach wodnych, w domu, w miejscach publicznych, w lesie, na łące, czy też nie utrzymując hieny zwłaszcza rąk, i to wcale nie muszą być nasze ręce, mogą być one sprzedawcy np. warzyw, które potem są niedokładnie umyte.
Pasożyty nie są obojętne dla organizmu człowieka! Ich obecność może powodować: artretyzm, choroby neurologiczne, problem ze wzrokiem, zespół drażliwego jelita i wiele innych.
Każde podejrzenie zarażenia pasożytami należy zbadać! Wówczas na podstawie wyników specjalista zaleci odpowiednio dobraną kurację.
W naszej przychodni badania i dietę w wyżej wymienionym kontekście zleca Sonia - jeśli masz podejrzenie o pasożyty zgłoś się do nas.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA
Dietetyka - Mleko modyfikowane
DIETETYKA DZIECIĘCAPodczas karmienia naturalnego zaspokajane jest zapotrzebowanie dziecka na wszystkie składniki odżywcze, dzięki czemu dziecko może rozwijać się we właściwy sposób, ale także jest pierwszym bodźcem formującym umiejętność interakcji społecznej.
Neofobia rozwojowa
DIETETYKA DZIECIĘCANeofobia pokarmowa jest naturalnym etapem rozwoju człowieka. Pierwsze oznaki neofobii możemy już zaobserwować pod koniec 1 roku życia dziecka, ale częściej obserwujemy go w 2-3 roku życia dziecka i trwa do 5-6 roku życia.
Dietetyka - Nasiona Chia
DIETETYKA DZIECIĘCAWedług badań jest to roślina charakteryzująca się cennym składem odżywczym, zawiera duże pokłady wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, błonnika pokarmowego, witamin, składników mineralnych oraz związków działających antyoksydacyjnie.
Endometrioza a żywienie
DIETETYKA DZIECIĘCAEndometrioza charakteryzuje się wzrostem tkanki endometrium poza jamą macicy. Komórki wędrują za pomocą układu krwionośnego i limfatycznego do innych tkanek, w większości do jamy otrzewnej, ale zdarza się też, że do płuc oraz naczyń krwionośnych.