Tętnica kręgowa, czyli coś o bólach i zawrotach głowy.
Zawroty głowy inne spojrzenie
Zawroty głowy są schorzeniem, które może wpłynąć na nasze codzienne życie i ograniczyć naszą aktywność.
Jednakże, zanim stracisz nadzieję, musisz wiedzieć, że istnieje wiele sposobów, aby znaleźć przyczynę tych dolegliwości i odzyskać pełną sprawność.
Ważne jest holistyczne spojrzenie na zawroty głowy, ponieważ może to pomóc w zidentyfikowaniu przyczyny ich wystąpienia.
Holistyczne podejście skupia się na leczeniu Ciebie jako całości, uwzględniając zarówno jego fizyczne, jak i emocjonalne potrzeby.
Dzięki temu, holistyczne podejście pozwala na znalezienie przyczyny zawrotów głowy, a nie tylko na złagodzenie ich objawów.
Może to być nie tylko problem z kręgosłupem szyjnym, ale także związane z zaburzeniami równowagi, układem krążenia czy emocjonalnymi doświadczeniami.
Rura kręgowa to jedna z ciekawszych rur w naszym organizmie
Jest jedną z dwóch rur, które doprowadzają czerwoną życiodajna natlenowaną ciecz do naszej głowy!!! Jest rurą, którą odchodzi albo bezpośrednio od aorty, albo od rury, która zwie się pniakiem ramienno-głowowym.
Rura przechodzi łukowato przez dziury w wyroślach poprzecznych drugiego i pierwszego paciorka w szyi co ma wielkie znaczenie.
Krzywizny szyi bowiem — zapobiegają rozciąganiu wyżej wymienionej rury!
Poza tym, gdy kręcimy głową w jedną stronę, rura drugostronna ulega uciskowi, natomiast w korzystniejszej sytuacji jest rura po stronie wykonywanego ruchu.
Zachodzi tu stosunek wyrównawczy między obiema rurami po lewej i prawej stronie, który zapewnia równomierny dopływ czerwonej brudzącej cieczy do rury postawnej w naszej głowie!
Wyżej wymienione wywody to czysta anatomia skrojona na Bocheńskim stole wiec dyskutować tu nie ma o czym.
Wnioski z tego płyną ciekawe — prawidłowe krzywizny naszej szyi oraz prawidłowe napięcie mięsni w jej obrębie - będzie warunkowało czy mamy dostateczna ilość czerwonej cieczy, która w płucach opiła się w barze tlenowym!
Osteopatia a zawroty głowy
Osteopatia może pomóc w zawrotach głowy poprzez łagodzenie napięcia mięśniowego i poprawę krążenia krwi w okolicach głowy i szyi.
Osteopaci mogą wykonywać manipulacje manualne, takie jak delikatne naciski, ugniatanie i rozciąganie tkanek miękkich oraz stawów, aby poprawić ruchomość kręgosłupa i usunąć blokady.
Ostatecznie, skuteczność osteopatii w leczeniu zawrotów głowy zależy od przyczyny ich wystąpienia.
W niektórych przypadkach konieczne może być połączenie osteopatii z innymi metodami leczenia, takimi jak leki lub fizjoterapia.
Osteopatia ciekawe artykuły
Zapraszamy do poczytania o różnych aspektach osteopatii
Podróż po ścieżkach ludzkiego ciała
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Dysplazja stawu biodrowego
OSTEOPATIA DOROSŁYCHWrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...
Złamania
OSTEOPATIA DOROSŁYCHLeczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego...
Manipulacje trzewne korzyści
OSTEOPATIA DOROSŁYCHNóżka na nóżkę
OSTEOPATIA DOROSŁYCHKrzyżowanie nóg rozluźnia mięśnie brzucha, przez co mięśnie pleców muszą się napiąć w celu podtrzymania kręgosłupa. Może też po dłuższym czasie spowodować ból pleców.